[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 78: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Forum Zone-2000 • View topic - Zdravstveni problem - TRN U PETI

Zdravstveni problem - TRN U PETI

Vijesti, informacije, pitanja, ankete... u najširem smislu

Moderator: :-)

Zdravstveni problem - TRN U PETI

Postby brdo ti mati brda se fati » 20 Aug 2010, 11:53

Vozdra planinar(ke)i !
Ako je neko od vas imao kakva iskustva sa oboljenjem-deformacijom tzv. "Trnom u peti"...molim vas za dijeljenje iskustava i savjeta.
Bio kod hećima, obavio RTG, bio kod ortopeda i postavljena dijagnoza:
Dg: Spina calcanei sin calcanodynia,
ortopedski ulošci, Deep Relief, slane kupke i pošteda od hodanja i stajanja...
Trenutno sam k'o bagav horoz...već i hodanje od par km po ravnom predstavlja problem. Uloške sam nabavio prošle sedmice... Planinarenje, iz ove perspektive, spada u domenu misaonog....
Vjerujem da među vama, ima onih koje je pegleo isti problem... pa sam se pretvorio u uho...
Fala i pozdrav svima.
brdo ti mati brda se fati

Re: Zdravstveni problem - TRN U PETI

Postby Vinci » 21 Aug 2010, 11:40

čuo sam da ti posebni ortopedski ulošci uvelike pomažu, pa samo budi strpljiv. i našoj Dubi su pomogli, tako da joj sad možemo samo stavit soli na rep :lol:
Zonzoni svih zemalja, ujedinite se!
Vinci

Postby brdo ti mati brda se fati » 23 Aug 2010, 10:58

Vozdra Vinči!
Fala na podršci.... Valjda stignem Dube,.., trenutno mi ni sol nebi pomogla, glede Dubinog repa...
Inače ulošci su neobični: napravljeni po otiscima mojih stopala..i imaju, na petama, iskružene kružno-eleptične rupe, tako da se pete tek periferno oslanjaju na uloške. Na taj način vrši se određeno rasterećenje površine pete na kojem postoji ta koštana izraslina-trn. No, i pored uložaka, kretanje je otežano i povremeno bolno. Možda Dube ima kakav trik-savjet?
Ono što je paradoksalno u cijeloj priči, jeste, da sam se, unazad nekoliko mjeseci, preselio-tj. nastanio u podnožju Treskavice... "stisnuo" sam petlju i napustio grad (iako svakodnevno putujem u SA, jer tamo radim)...., a sada ne mogu da planinarim... npr. u protekla 4 mjeseca, na Tresku sam se ispentrao samo 3 puta, a svaki dan je gledam :sad:
pozdrav

Postby vjevejica » 01 Sep 2010, 02:57

E vako...mozda ce zvucati smijesno ali eto nije na odmet da se proba....ima jedan bioenergicar koji rijesava upravo problem o kojem si pricao....drug je imao problema sa petom otisao kod tog lika (kod kojeg sam i ja bila zbog problema sa koljenom) i frajer mu je uzeo petu nesto stisno to puklo i za tri dana je bio dobar i mogao hodati ko da se nikad nista nije desilo...sad ne mora znaci da ce pomoci....moje iskustvo licno s njim je pozitivno. Ne mozes nista izgubiti! Lik ne uzima pare pa ako ne budes zadovoljan nista i ne ostavis...mislim stvarno da moze pomoci....nemas sta izgubiti odes-probas pa Boze moj...ako nista bogatiji si za iskustvo ne kljuka tabletama niti lomi noge...moj savjet i komentar je bio: "Sto da ne ?" nisam se pokajala! Da ne bi duzila o licnom iskustvu ako te zanima ovaj vid terapije javi mi se na private message da objasnim pojedinosti!
vjevejica

Postby brdo ti mati brda se fati » 01 Sep 2010, 09:54

Vjevo, pročitao... Fala na kuraži i savjetu.... pogledao sam i na PM, javim ti se :smile:

Return to Po šumama i gorama...