Kuća Jezerce - Apel za pomoć

Za razliku od mnogih planinarskih objekata, ovdje je radno vrijeme: Non-stop! Nocenje se ne naplacuje...

Moderator: :-)

Re: Kuća Jezerce - Apel za pomoć

Postby Armin » 13 Apr 2013, 13:43

Kuca se gradi od 2005-te. Gdje su bili ti "strucni" ljudi odnosno "grupa zainteresovanih ljudi koji će ovo sve završiti i dovesti u red" do sada - nigdje nijednog.
I nije problem do tehnologije (o svakoj smo se raspitivali ne kod jednog, vec vise izvora) vec nacina izvedbe i dostupnosti idealnih materijala/uslova.
Ali mislim da mi ovdje uopste ne pricamo o tehnologiji, zar ne?

Kritiziranje, bez, do sada ikakve, konkretne akcije, od strane "strucnih ljudi" je u najmanju ruku neukusno.
Normalan postupak nudjenja pomoci bi bio da se "grupa ljudi" prvo predstavi, pa potom obrati Damiru (nailovamater) telefonom ili e-mailom ili privatnom porukom, a ne nesto da radi na svoju ruku. To sam vec spomenuo u jednom ranijem postu. Zasto to nece da urade, to vec ide u sferu nagađanja.

P.S. Doticnog pls ne spominji. To sto je on uradio je vrhunac arogancije i ne volim mu ni ime cuti, a kamoli sta drugo. I ne repliciraj, nema smisla. Boldirao sam jedini moguci nacin komunikacije.
Edmund Burke: "The only thing necessary for the triumph of evil is that good men should do nothing"
Armin

Postby 3oka » 15 Apr 2013, 11:50

:) :) :) :) :) :). Zone su nekad divno mjesto da se dan popravi. Dok nije bilo FB bile su i cesce. No da ne odem u offtopic.

cobra, u tu kucu ljudi uglavnom donijeli ledja, ljubav i entuzijazam. Da se povuku ljudi koji X godina energiju ulazu u hercegovacko kamenje zbog nekih mudrijih koji ne prave pompu bas i nema nekog smisla... Prenj je divna velika planina. Kako vec postoji grupa zainteresovanih ljudi Izaberite neku drugu lokaciju i gurajte od temelja do krova uz svesrdnu pomoc svih zainteresovanih. Prenju fali lijepih kuca.
3oka

Postby zeder » 15 Apr 2013, 16:52

heb... ga,kao lego kockice sve je tu samo je rastaviti i sastaviti ,naravno sa izolacijom .Ima li na ovom forumu gradjevinara,javite se dajte prijedlog da se započne akcija.
zeder

Postby haris » 15 Apr 2013, 20:29

cobra wrote:Žao mi je što se ovo dešava sa kućom na Jezercu ali je bilo sasvim za očekivati. Pa sami način izvođenja radova bez stručnih ljudi nije mogao rezultirati ničim drugim već ovakvim nus pojavama. Ja sam mislio da vi imate stručnog konsultanta kada ste se u toku izgradnje razmećali izrazima parna brana. lođa, stopišta itd. Ovo je najmanje što se moglo desiti . Žao mije je što ste g-dina Pintula napali bez veze a imali ste šansu da sve ove gluposti koje vam se dešavaju sa njim na stručan način odradite. Postoji grupa zainteresovanih ljudi koji će ovo sve završiti i dovesti u red a da se vi povučete i neće biti pompe kao kod Vas.

Ovo ne megu prešutiti, sve ovo što si rekao pretočite u djela i pokažite se i obnovite kuću u Lučinama, javljam se unaprijed na akcije. a nas pustite da ove greške saniramo. Greške su se morale dogoditi i niko ne drami. Svi koji su gradili i davali novac, opet će pomoći da se obezbjedi dugotrajnost objekta na dobrobit svih dobrih ljudi.
haris

Postby haso » 16 Apr 2013, 06:28

Je l "cobra" = Braco Babić ?
Hasan Ganibegović
"A od našeg Jablana osta samo priuza."
haso

Postby cobra » 16 Apr 2013, 12:36

Nemate potrebe da dižete paniku . Predlažem da odgovorite na slijedeća pitanja:
- Da li ste kod izgradnje odvojili temelje od zidova katranom i lepenkom,
- da li ste na dijelu zidova koji su viši od poda udarili hidro izolaciju,
- da li ste na dimnjaku prije malterisanja nabacili špric,
- da li ste kod zidanja koristili ikakva pomagala ( letvu, libelu, visak ...)

Pa da ste svijesni ne bih nikoga napadali a pogotovo stručne ljude koji su željeli da daju doprinosa izgranji kuće bez stavljanja sebe u prvi plan.

Ovo je samo dio razloga zbog koih Vam predlažem da se povučete sa izgradnje kuće i pustite struci da ovo pokuša dovesti u red i bez ikakve pompe nama istinskim ljubiteljima Prenja podare jeda predivan objekat.
Isto tako kako ste Vi otjerali Šerpu sa izgradnje a koji ima veće zasluge od Vas tako ćemo i mi otjerati Vas i zabraniti Vam da ikako dolazite na Prenj.
cobra

Postby amir » 16 Apr 2013, 17:03

cobra wrote:Nemate potrebe da dižete paniku . Predlažem da odgovorite na slijedeća pitanja:

Pa da ste svijesni ne bih nikoga napadali a pogotovo stručne ljude koji su željeli da daju doprinosa izgranji kuće bez stavljanja sebe u prvi plan.

Ovo je samo dio razloga zbog koih Vam predlažem da se povučete sa izgradnje kuće i pustite struci da ovo pokuša dovesti u red i bez ikakve pompe nama istinskim ljubiteljima Prenja podare jeda predivan objekat.
Isto tako kako ste Vi otjerali Šerpu sa izgradnje a koji ima veće zasluge od Vas tako ćemo i mi otjerati Vas i zabraniti Vam da ikako dolazite na Prenj.

Admine, vrijeme je da se ovaj IDIOT pomete sa foruma.
amir

Postby haso » 18 Apr 2013, 10:11

Ja se ne bih povlačio, radije bih se uvlačio.
Kolega @cobra postupa u skladu sa starim bosanskim stilom sile i straha. Slika krave koja prvo da 20 l/dan, a onda se ritne te izvrne kantu. Ima nešto da kaže u tehničkom dijelu problema, ali u istu priču udrobi lokal-šovinizam. Tužno, ali žalosno.
"A od našeg Jablana osta samo priuza."
haso

Postby Planinarko » 18 Apr 2013, 21:40

cobra wrote:Nemate potrebe da dižete paniku . Predlažem da odgovorite na slijedeća pitanja:

al gledaj ti samo ovog bezobrazluka :roll:
84-te je pao snijeg, i skupio se citav svijet.....
Planinarko

Postby StoMiNedaMojNadimak » 23 Apr 2013, 14:29

Aaaaaaaaaaa pasjaluka... :-t

Nego, nisam ni ja eksera zabio na Jezercu, pa ako bi moglo da se mene pita kako to treba
Opet pitam: što mi neda moj nadimak?
theČUPO
StoMiNedaMojNadimak

Postby amir » 29 Apr 2013, 19:06

Obzirom da se osoba pod nadimkom "cobra" nije udostojila predstaviti punim imenom, a bila je slobodna da kritizira, vrijeđa i prijeti "zabranom dolaska na Prenj", tako je SUZZ* odlučila da objavi identitet dotične osobe. Dakle, osoba se zove Šemsudin Halebić i živi u Jablanici. Ukoliko neko želi i broj telefona može ga dobiti na PM.

*Služba za uzbunjivanje i zbunjivanje Zona - 2000
amir

Postby Armin » 29 Apr 2013, 19:30

Za*ebali ste CIA-u :)] ;-)
Edmund Burke: "The only thing necessary for the triumph of evil is that good men should do nothing"
Armin

Previous

Return to Planinarski objekti