Krovni savez u BiH

Vijesti, informacije, pitanja, ankete... u najširem smislu

Moderator: :-)

Krovni savez u BiH

Postby keno » 27 Jan 2012, 20:36

Član 19.
Skupštinu Saveza sačinjavaju predstavnici Planinarskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine i Planinarskog saveza Republike Srpske.

Član 20.
Skupštinu Saveza čini 30 članova i to:
- 18 (osamnaest) predstavnika iz Planinarskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine od kojih
je 8 Bošnjaka i 8 Hrvata, 1 Srbin i 1 Ostali.
- 12 (dvanaest) predstavnika iz Planinarskog saveza Republike Srpske, i to 9 Srba, 1 Bošnka, 1 Hrvat i 1 Ostali.
Skupština Saveza ima Predsjednika i 2 (dva) potpredsjednika/dopredsjednika koji čine Predsjedništvo Skupštine, i to Predsjednik i Podpredsjednik PS F BiH...???. ( Oni moraju biti predstavnici konstitutivnih naroda u BiH.-brisati )
Skupština ih ( bira )-brisati imenuje na period od tri godine s mogućnošću ponovnog izbora.

Član 28.
Skupština odlučuje natpolovičnom većinom prisutnih članova, pod uslovom da za prijedlog
glasaju natpolovična većina ukupnog broja predstavnika iz PS FBiH i natpolovična većina ukupnog
broja predstavnika iz PS RS, izuzev kada se odlučuje o prestanku rada, transformaciji, te usvajanje statuta i njegovih izmjena i drugim pitanjima određenim ovim Statutom, kada je za usvajanje prijedloga potrebna dvotrećinska većina, pod uslovom da za prijedlog glasa natpolovična većina ukupnog broja iz predstavnika PS FBiH i natpolovična većina ukupnog broja predstavnika iz PS RS.
Način rada Skupštine uređuje se Poslovnikom o radu Skupštine Saveza
keno

Re: Krovni savez u BiH

Postby keno » 27 Jan 2012, 20:37

Gospodo i drugovi planinari,

Nek vas je sram i stid po hiljadu i tisucu puta, kako vam vise odgovara! Sramota me je i sto sam vas sreo, a ne sto neke od vas i licno poznajem. Jasno mi je da nam se politika uvukla u svaki cosak zivota, ali nije mi jasno da ste pristali da vas dijele na bosnjake, hrvate i srbe (da malim slovima svi, sjeme nam se zatrlo da bog da !) i jos gore, izgleda da ste jedini sportski savez u BiH koji to javno objavljuje.

Fujjjjj!!!!
keno

Postby Planinarko » 28 Jan 2012, 00:49

za taj clan 20 neka se uinat svi planinari opredjele kao ostali, pa nek u savezu bude 0, bošnjaka, 0 hrvata.....i 30 ostalih
84-te je pao snijeg, i skupio se citav svijet.....
Planinarko

Postby Hasna » 01 Feb 2012, 09:55

Ja ovo tek vidjeh. Šta se to planinari ne izjašnjavaju, valjda im prijedlog odgovara. Ima li gdje tu Hercegovaca ili Bosanaca?
Hasna

Postby Bio nekad planinar » 03 Feb 2012, 12:24

Ovdje se nikad nije pricalo o politici pa ne bi trebalo ni sada, ali izgleda ne moze se pobjeci od nje.
Samo mogu reci, zalosno da ne moze biti zalosnije.
Samo me interesuje hoce li i markacije prilagoditi ili ce ih imati u tri boje ili ?
Papunaci su izgleda prevladali.
Izvinjavam se sto sam upao, ja samo citam zone2000.
Bio nekad planinar

Postby nailovamater » 03 Feb 2012, 12:29

Bio nekad planinar wrote:...Samo me interesuje hoce li i markacije prilagoditi ili ce ih imati u tri boje ili ?...

ih, to je već urađeno na stazi za ljubinu :cool:
bolje odrat' tabane bježeći, nego umrijet' neodranih tabana!

http://nailovamater.zone-2000.net
nailovamater

Return to Po šumama i gorama...