crno jezero na treski i cvrsnica

Vijesti, informacije, pitanja, ankete... u najširem smislu

Moderator: :-)

crno jezero na treski i cvrsnica

Postby vjevejica » 07 Sep 2010, 12:09

E postovani zonzoni...buduci da znate da se bavim prikupljanjem repica dazdevnjaka za potrebe analize DNK za pisanje svog magistarskog rada trebaju mi nove informacije...helem do sada sam uzorke prikupljala samo po Prenju (nisam ih ubijala niti vitalno ugrozila za one koji ne znaju). Sada bi trebala ta mala crna bica potraziti i na treskavici i na cvrsnici jer postoje podaci u literaturi koja datira iz 1900. godine da se nalaze i na tim planinama. U razgovoru sa fekom saznala sam da su vidjani na crnom jezeru na treski pa ako ih je neko vidio po toj istoj planini na nekoj drugoj lokaciji ako nije problem da mi javi na pm da ne bi javno dijelili takve informacije. Isto vazi i za cvrsnicu ako ih je neko vidjao na cvrsnici ako moze samo da mi prijavi lokaciju. Za one koji ne znaju kako ta bica izgledaju to mogu pogledati ovdje: http://www.zone-2000.net/arhiv/09/029sal/doc01.htm

Crno jezero kako mi feka rece nije minirano i mogu ih traziti i hodati oko jezera opusteno...ako neko ima druge informacije u vezi mina i crnog jezera neka javi!
Kic je domar na vilincu kako sam saznala i proveo je dosta vremena na cvrsnici u svom zivotu i ako ih je iko gore vidio sigurno je on...tako mi rece drug motika tako da bih trebala stupiti u kontakt s njim da ga pitam o potencijalnim lokacijama na cvrsnici gdje da ih nadjem ako ih uistinu ima. Ako neko ima njegov kontakt telefon ili slicno ako nije problem da mi roslijedi na pm...

Eto ljudi hvala unaprjed za sve informacije!
vjevejica

Re: crno jezero na treski i cvrsnica

Postby jemo » 07 Sep 2010, 12:57

poslao sam ti mail!
jemo

Postby adnans » 07 Sep 2010, 13:55

A jel se pikaju oni sa zutim straftama?
adnans

Postby Planinarko » 07 Sep 2010, 14:22

adnans wrote:A jel se pikaju oni sa zutim straftama?

To sam i ja htio pitati, jer sam takve vidjao na vikendici :roll:
84-te je pao snijeg, i skupio se citav svijet.....
Planinarko

Postby vjevejica » 08 Sep 2010, 00:24

Hvala ljudi na interesovanju...nazalost ne pikaju se strafnasti dazdevnjaci. Ovo sto istrazujem je poseban dazdevnjak koji se nalazi samo po planini na relativno visokim nadmorskim visinama zato i jeste zanimljiv za posmatranje :shock:
vjevejica

Postby vjevejica » 17 Sep 2010, 09:37

koga zanima, potvrdjena je jedna lokacija na cvrsnici! Juce i prekjuce sam s ekipom bila gore i dvije noci ih trazili kao iglu u plastu stijena...i nadjemo jednog jedinog primjerka, ali to je dovoljno da se potvrdi i sa sigurnoscu kaze da ih gore ima sto se smatralo pod upitnikom...helem :happy

Kic mi je puno pomogao...hvala mu i na ovaj nacin!
vjevejica

Return to Po šumama i gorama...